کاشت ابرو چیست؟ (0 تا 100 کاشت ابرو)
کاشت ابرو
مقالات سمیرا قابلی 0 نظر کاربران 2 آبان ماه 1401

کاشت ابرو چیست؟ (0 تا 100 کاشت ابرو)

به طور سنتی، درمان ابروهای نازک یا کم پشت، تکیه بر محصولات آرایشی برای “پر کردن”  ابرو است. با این وجود چندین سال است که راه حلی دائمی برای این منظور پیشنهاد شده که می تواند به صورت دائمی ابروها را پر پشت کند. این روش کاشت ابرو است. پیوند یا کاشت ابرو توسط پزشکی که تحت عنوان متخصص کاشت مو شناخته می شوند با انتقال مو از سر به ابرو انجام می شود.

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو یک روش زیبایی است که در آن رشته موهای جدید از یک ناحیه ابرو به بخش های کم پشت ابرو پیوند زده می شود. با این روش ظاهر  ابروها زیباتر شده و اعتماد به نفس افراد به شدت بیشتر می شود.

کاشت ابرو چگونه انجام داده می شود؟

عمل پیوند ابرو کاملا شبیه به عمل کاشت مو است. موهایی که در این روش به پوست ابرو پیوند زده می شوند از موهای سر واقع در بالای گوش ها برداشته می شوند. در این روش متخصص کاشت مو نه تنها تمام موهای فرد، بلکه فولیکول های مو را نیز به پوست ابروها منتقل می کند. این امر به شما اطمینان می دهد که به محض ریختن موهای اولیه منتقل شده، موهای جدید قادر به رشد در ابروهای شما خواهند بود.

در این روش بعد از انجام بیهوشی عمومی، جراح برش های کوچکی را در سایت های اهدا کننده فولیکول و همچنین در مکان های پیوند در ابرو شما انجام می دهد. کل مراحل حدود 2 تا 3 ساعت طول می کشد.

مزایا و معایب این روش چیست؟

طرفداران کاشت ابرو اغلب می گویند که موهای جدید طبیعی به نظر می رسند. این گفته صحیح است زیرا ابروهای جدید شامل موهای خود شما هستند. این روش همچنین ممکن است نیاز به آرایش ابرو را محدود کند.

با این حال، همچنین عوارض جانبی و معایبی نیز در خصوص این روش گزارش شده است. برای مثال این عمل پرهزینه است همچنین می تواند چند ماه طول بکشد تا نتیجه کامل حاصل شود. سرانجام، این احتمال وجود دارد که این فولیکول های جدید و پیوند زده شده موهای جدید تولید نکنند.

بهبودی و ریکاوری بعد از عمل کاشت ابرو به چه شکل است؟

دوره بهبودی برای پیوند ابرو نسبتاً سریع است. طی چند روز اول ممکن است متوجه شوید که نقاطی روی پوست ابروی شما وجود دارد که به مرور زمان بهبود پیدا میکند. ممکن است لازم باشد تا 3 هفته بعد از عمل از ورزش شدید خودداری کنید. در صورت مشاهده هرگونه خونریزی ، تورم یا چرک در محل، با جراح خود تماس بگیرید.

بعد از گذشت چند هفته، مشاهده خواهید کرد که موهای پیوند شده دچار ریزش می شوند. این کاملاً طبیعی است. ابروهای جدید شما باید تا چند ماه آینده شروع به رشد کنند. در ضمن ممکن است لازم باشد موهای پیوند شده را به طول ابرو کوتاه کنید.

عوارض کاشت ابرو چیست؟

یکی از خطرات احتمالی پیوند ابرو این است پوست ابروهای شما، فولیکول های جدید مو که به آنجا پیوند شده را کاملا قبول نکند بنابراین شما نیاز به عمل مجدد خواهید داشت. علاوه بر این برخی خطرات مرتبط با خود جراحی نیز وجود دارد. در مورد عوارض احتمالی زیر با جراح یا متخصص کاشت ابرو خود صحبت کنید:

  • خون ریزی بیش از حد
  • آسیب عصبی
  • تورم
  • کبودی
  • عفونت
  • جای زخم

چه کسانی نباید ابرو بکارند؟

قبل از کاشت ابرو، جراح یا متخصص تاریخچه پزشکی شما را بررسی خواهد کرد. در واقع او تمام مسائل  و پرونده پزشکی شما را درخواست خواهد کرد. اگر شما داروی خاصی مصرف می کنید، به چیزی حساسیت دارید یا بیماری خاصی دارید باید به متخصص بگویید. در صورت وجود موارد زیر انجام عمل کاشت ابرو برای شما مناسب نخواهد بود:

  • آلوپسی آرئاتا
  • تریکوتیلومانیا
  • اختلالات خونریزی
  • سابقه عوارض مربوط به جراحی زیبایی

هزینه کاشت ابرو چقدر است؟

عمل کاشت ابرو روشی “غیرمتعارف” محسوب می شود و تنها جنبه زیبایی دارد. این بدان معنی است که به طور معمول تحت پوشش بیمه درمانی نیست. پیوند ابرو شبیه به سایر روش های زیبایی از جمله تزریق ژل و بوتاکس است که باید همه هزینه ها را از جیب داد.

قیمت دقیق پیوند ابرو بسته به نیازهای فردی شما، ارائه دهنده و مکان زندگی شما متفاوت خواهد بود. به طور متوسط ​​، این روش ممکن است در هر جایی از 3000 دلار تا 6000 دلار باشد. در برآورد شامل هزینه های اضافی مربوط به خود تسهیلات ، جراح و متخصص بیهوشی (در صورت نیاز) می باشد.

چه زمانی بیمه هزینه کاشت ابرو را تقبل می کند؟

یک استثناء در قانون بیمه درمانی در خصوص کاشت مو وجود دارد. در صورتی است که پیوند ابرو و به طور کلی کاشت مو به دلیل ریزش مو ناشی از حادثه یا یک وضعیت پزشکی اساسی، ضروری تلقی شود، بیمه بخش هایی از هزینه ها را به شما بر میگرداند. هرچند که این موارد کمتر متداول است. اما اگر بعد از یکبار کاشت مو بخواهید به صورت گسترده و بیشتر در بخش های دیگر بدنتان مانند سر، مو بکارید باید هزینه آن را از جیب پرداخت کنید.

آیا چیزی به نام کاشت ابرو اقساطی داریم؟

بلمه چنین چیزی وجود دارد و معمولا بعضی از متخصصان کاشت مو برای راحتی بیشتر مراجعان و بیماران خود اقدام به ارائه برنامه پرداخت می کنند. برای مثال ممکن است تخفیف کاشت ابرو بدهند یا هزینه ها را قسط بندی کنند.

کاشت ابرو باید کجا انجام شود؟

پروسه کاشت ابرو باید توسط جراحان پوست، متخصصان آرایشی و بهداشتی و یا جراح پلاستیک انجام شود. پزشک شما ممکن است عمل جراحی را در یک مرکز سرپایی یا اسپا پزشکی انجام دهد.

نکات پایانی درباره کاشت ابرو

اگر از ظاهر ابرو خود راضی نیستید و می خواهید راه حل دائمی تری برای پر پشت شدن و زیباتر شدن آن داشته باشید، ماندگاری کاشت ابرو طولانی تر و حتی مادام العمر است. با این وجود، نتایج کاشت ابرو ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. در ثانی همیشه با جراحی زیبایی خطر عوارض جانبی وجود دارد. این موضوع حتی در مورد روش ساده ای مانند پیوند ابرو صادق است. (اما بسیار جزئی تر)

بنابراین تمام گزینه های روی میز را با دقت سبک و سنگین کنید و از پزشک یا متخصص کاشت موی خود مشاوره بگیرید. اگر تصمیم دارید که با ابروهای خود را با روش کاشت پرپشت کنید حتما تحقیق کنید و صبور باشید.

این پست برایتان چقدر مفید بود؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیازات / 5. تعداد امتیازات

تاکنون امیازی ثبت نشده است شما اولین امتیاز را ثبت کنید

نظر بدهید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.