همه چیز درباره کاشت ابرو مردانه
کاشت ابرو مردانه
کاشت مو و ابرو مقالات سمیرا قابلی 0 نظر کاربران 9 بهمن ماه 1402

همه چیز درباره کاشت ابرو مردانه

کاشت ابرو یکی از جراحی های زیبایی پرطرفدار است که علاوه بر خانم ها، مردان بسیار زیادی هم این عمل زیبایی را انجام می دهند. در کاشت ابرو مردانه، پزشک فولیکول های موی برداشته شده از بانک مو را به ابروها پیوند می زند.

از جمله دلایلی که باعث می شود مردان اقدام به انجام کاشت ابرو کنند علاوه بر بالا رفتن سن و ژنتیک عبارتند از ریزش ابرو بر اثر شیمی درمانی یا رادیوتراپی، سوختگی، اسکار، تریکوتیلومانیا (رفتار خودآزاری مانند کندن ابرو) و … . کاشت ابرو برای آقایان می بایست کاملا طبیعی باشد و تنها نواقص و کم پشتی آن برطرف شود که نیاز به تبحر و مهارت پزشک است.

مراحل کاشت ابرو مردانه

با اینکه کاشت ابروی مردانه بدون نیاز به بیهوشی و بستری انجام می شود؛ اما باید جراح تخصص و تبحر بالایی در انجام آن داشته باشد تا نتایج خوبی به دست آید.

هر ابروی طبیعی حدود 250 الی 400 تار دارد. تعداد واقعی تار موهای ابروهای هر فردی بسته به اندازه و ظاهر ابروهای افراد متفاوت است. جراح باید دقت بالایی در انجام این کار داشته باشد و هر تار مو را در موقعیت مناسب قرار دهد تا خواب تارهای کاشته شده با موهای دیگر ابرو هم سو باشد. همچنین تار ابروها باید با فاصله بسیار نزدیک به هم کاشته شوند تا ظاهری کامل و صاف داشته باشند.

برای کاشت ابرو مردانه یا زنانه پس از بی حسی موضعی نواحی، فولیکول های مو برداشته شده از ناحیه بانک مو (پشت گوش یا پشت گردن) با استفاده از سوزن های ظریفی برداشته می شوند و بدون آسیب رسانی به فولیکول ها و ایجاد زخم بر روی ابروها کاشته می شوند.

دوره نقاهت بعد از کاشت ابروی مردانه چقدر است؟

کاشت ابرو جزء جراحی های زیبایی سرپایی است که نیازی به بیهوشی و بستری ندارد. معمولا شما پس از گذشت چند هفته می توانید فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید. در این بازه ابروهای شما شروع به پوسته پوسته شدن می کنند. پوسته پوسته شدن ابروها بعد از کاشت کاملا طبیعی است و به هیچ عنوان نباید این پوسته ها را بکنید چرا که می تواند باعث شود روند بهبودی شما طولانی تر شود.

پس از کاشت ابرو برای مردان، آقایان می توانند با اجازه پزشک خود پس از گذشت چند هفته فعالیت های بدنی شدید مانند ورزش و … را از سر بگیرند. در صورتی که این فعالیت ها منجر به خونریزی یا تورم ابروها شود، باید فعالیت خود را متوقف کنید و سریعا به پزشک خود مراجعه کنید.

معمولا 6 الی 12 هفته پس از کاشت می توانید شاهد رشد موهای جدید در ناحیه عمل شده شوید. ریزش ابروها بعد از کاشت در این بازه زمانی کاملا طبیعی است و نیازی به نگرانی بابت این موضوع نیست.

بهبودی پس از کاشت ابرو مردانه خیلی سریع و بدون درد است؛ اما ممکن است برای مدت زمان کوتاهی کبودی و تورم در ناحیه را تجربه کنید. نتایج حاصل کاشت ابرو دائمی است و شما دیگر نیازی به آرایش ابروها یا روش های موقتی پرپشت کردن ابروها مانند هاشور ابرو و … ندارید.

ماندگاری کاشت ابروی مردانه چقدر است؟

همان طور که گفتیم ماندگاری کاشت ابرو دائمی است و شما می توانید به صورت مادام العمر از داشتن ابروهای پرپشت و خوش فرم خود لذت ببرید.

تعداد جلسات لازم کاشت ابرو برای آقایان چقدر است؟

کاشت ابرو برای مردان اصولا نیاز به 1 الی 2 جلسه دارد تا بهترین نتایج از نظر تراکم و مدل ابرو به دست بیاید.

تفاوت کاشت ابرو در مردان و خانم ها در چیست؟

جنسیت تاثیری در تکنیک کاشت ابرو ندارد اما مدل کاشت ابرو و تعداد فولیکول های مورد نیاز برای کاشت می تواند متفاوت باشد که معمولا با توجه به نوع و حالت چهره انجام می شود.

هر فرد فرم چهره و ساختار ابروی منحصر به فرد خود را دارد؛ بنابراین باید دکتر کاشت ابرو در طراحی ابروها به این موارد و البته جنسیت توجه داشته باشد. برای مثال در کاشت ابروی مردانه باید بهترین دکتر کاشت ابرو به این موضوع توجه داشته باشد ابروها کاملا طبیعی و به شکل مردانه طراحی شوند.

هزینه کاشت ابرو مردانه چقدر است؟

قیمت کاشت ابرو مردانه به نسبت فاکتورهای مختلفی همچون موقعیت مکانی کلینیک کاشت ابرو، میزان تخصص و مهارت پزشک، روش کاشت ابرو، هزینه های جانبی عمل و … می تواند متفاوت باشد.

سوالات متداول

کاشت ابرو در مردان چقدر طول می کشد؟

مدت زمان کاشت ابرو برای مردان به نسبت فاکتورهای مختلفی اعم از تکنیک کاشت ابرو و تعداد گرافت های مورد نیاز برای کاشت متفاوت است. اما به طور کلی در طول 1 الی 2 جلسه انجام می شود.

آیا افراد دیگر به راحتی متوجه کاشت ابرو در مردان می شوند؟

خیر، افرادی که قبلا شما را ندیده اند به دلیل اینکه کاشت ابرو برای مردان کاملا طبیعی انجام می شود؛ متوجه این عمل زیبایی بر روی صورت شما نمی شوند.

نتایج کاشت ابرو برای آقایان چه زمانی معلوم می شود؟

نتیجه نهایی کاشت ابروی مردانه اصولا پس از چند ماه به خوبی قابل مشاهده است؛ اصولا 6 الی 8 هفته طول می کشد تا گرافت های کاشته شده در ناحیه رشد کنند اما نتیجه نهایی پس از 6 ماه قابل مشاهده است.

این پست برایتان چقدر مفید بود؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیازات / 5. تعداد امتیازات

تاکنون امیازی ثبت نشده است شما اولین امتیاز را ثبت کنید

نظر بدهید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.