فیلرها چه نوع چین و چروک هایی را از بین میبرند؟
تزریق فیلر کامران احمدی 0 نظر کاربران 30 مهر ماه 1400

فیلرها چه نوع چین و چروک هایی را از بین میبرند؟

پرکننده های پوستی تزریقی، مواد ژل مانندی هستند که به زیر پوست شما تزریق می شوند تا ظاهر آن را تغییر دهند. آنها یک درمان محبوب و کم تهاجمی برای چین و چروک هستند. طبق گزارش هیئت جراحی زیبایی آمریکا، سالانه بیش از 1 میلیون نفر از پرکننده های پوستی تزریقی استفاده می کنند.

با افزایش سن، افتادگی یا چین و چروک پوست می تواند به دلیل از دست دادن چربی و پروتئین در لایه پوست ایجاد شود. فیلرها نمی توانند به طور دائم جایگزین چربی و پروتئین های از دست رفته شوند، اما می توانند ساختار اصلی پوست شما را تقلید کنند.

بر خلاف درمان بوتاکس که عضلات شما را شل می کند تا ظاهر چین و چروک را به حداقل برساند، پرکننده های پوستی برای حجیم کردن، افزایش حجم یا پر شدن و صاف کردن پوست شما شناخته می شوند.

انواع پرکننده های چین و چروک

انواع مختلفی از پرکننده های چین و چروک وجود دارد و هر کدام به طریقی متفاوت عمل می کنند.

اسید هیالورونیک

اسید هیالورونیک به طور طبیعی توسط پوست شما تولید می شود. ممکن است این ماده را از لوازم آرایشی که ادعا می کنند پوست شما را حجیم و آبرسانی می کنند، بشناسید. پرکننده های اسید هیالورونیک ژل مانند هستند و نتایج تزریق آن ها می تواند 6 تا 12 ماه ماندگار باشد. این پرکننده‌ها کمی گران‌تر از کلاژن هستند.

هیدروکسیل اپاتیت کلسیم

این نوع کلسیم در استخوان های شما یافت می شود. هیدروکسیل اپاتیت کلسیمیک ترکیب معدنی مانند است که مانند ژل نرم است. این یکی از انواع فیلرهای تزریقی با ماندگاری بیشتر است و طول عمر آن بین 9 تا 15 ماه است.

پلی لاکتیک اسید

پلی لاکتیک اسید نوعی پرکننده است که تنها پس از یک یا دو روز در پوست حل می شود. پلی-ال-لاکتیک اسید به منظور تحریک تولید کلاژن طبیعی در بدن شما وجود دارد است. این ژل همان ماده ای است که باعث جذب شدن بخیه بعد از جراحی می شود. اگرچه این ماده زیست تخریب پذیر است، اما هنوز یک ماده مصنوعی است.

میکروسفرهای پلی متیل متاکریلات (PMMA).

این میکروسفرها توپ‌های مصنوعی و کوچکی هستند که برای ایجاد ساختار در زیر چین و چروک‌های عمیق یا پر کردن لب‌های نازک تزریق می‌شوند. میکروسفرهای PMMA به عنوان محلول طولانی مدت نسبت به اسید هیالورونیک و اسید پلی لاکتیک در نظر گرفته می شوند. به دلیل مدت زمانی که این درمان طول می کشد، پزشکان اغلب به چندین نوبت نیاز دارند تا به آرامی ناحیه را با تزریق های متعدد و کوچکتر پر کنند.

تزریق چربی اتولوگ

این نوع مواد پرکننده از بدن خود شما می آید. تزریق چربی اتولوگ از رسوبات چربی از نواحی اهداکننده بدن مانند ناحیه شکم یا باسن استفاده می کند. چربی از طریق روش لیپوساکشن قبل از تزریق به ناحیه دیگری از بدن شما که حجم آن از دست رفته است، استخراج می شود. برخلاف بسیاری از انواع دیگر تزریقی، این پرکننده های طبیعی برای همیشه ماندگار هستند.

فیلرها باید به کجا تزریق شوند؟

بسته به ناحیه ای از بدن که می خواهید هدف قرار دهید، انواع مختلفی از پرکننده ها توصیه می شود.

چین و چروک های عمیق

در حالی که اکثر پرکننده ها را می توان برای این منطقه استفاده کرد ، تعدادی از آنها ممکن است توسط برخی افراد ترجیح داده شود. اینها ممکن است شامل PMMA، پلی لاکتیک اسید و اسیدهای هیالورونیک خاص باشد.

ناحیه زیر چشم

تزریق چربی، اسید هیالورونیک و اسید پلی لاکتیک را می توان در اطراف ناحیه چشم استفاده کرد. برخی از اسیدهای هیالورونیک ممکن است بهتر از بقیه برای این منطقه باشند. برخی از آنها اصلاح بهینه را انجام نمی دهند و می توانند ناحیه را ناهموار یا ناهموار نشان دهند.

باید به شما توصیه شود که هیچ پرکننده ای توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) برای استفاده در ناحیه زیر چشم تایید نشده است.

خطوط نازولبیال یا لبخند

اکثر اسیدهای هیالورونیک و میکروسفرهای PMMA برای استفاده در این زمینه توسط FDA تایید شده اند. می توان از آنها برای خطوط لبخند و چین های اطراف بینی استفاده کرد.

پیشانی

اگر با تزریق بوتاکس مخالف هستید، محلول های پرکننده شیارهای پیشانی و پای کلاغی شامل پلی لاکتیک اسید، هیدروکسی لاپاتیت کلسیم و PMMA هستند.

فیلرها در این ناحیه نیز توسط FDA تایید نشده اند و بسیاری از ارائه دهندگان به دلیل عوارض از مواد تزریقی در این ناحیه استفاده نمی کنند.

گونه ها

گونه ها را می توان با پلی لاکتیک اسید و بسیاری از اسیدهای هیالورونیک حجیم و ساختار داد.

لب

بیشتر اسیدهای هیالورونیک را می توان به عنوان پرکننده لب استفاده کرد و برای انجام این کار توسط FDA تأیید شده است. بیشتر گزینه های دیگر فیلر نباید روی لب ها استفاده شود.

چانه

هیدروکسی لاپاتیت کلسیم، اسید هیالورونیک، یا اساساً هر یک از پرکننده های پوستی فوق را می توان برای ایجاد کانتور و حجم دادن به چانه استفاده کرد.

دست ها

از اسید هیالورونیک و کلسیم هیدروکسی لپاتیت می توان برای پر کردن پوست شل دست ها و همچنین کاهش ظاهر رگ ها استفاده کرد.

سینه

چین و چروک های اطراف سینه و پایین گردن را می توان با اسید هیالورونیک درمان کرد.

فواید

 • فیلرها مزایای زیبایی قابل اندازه گیری برای ظاهر شما دارند. افرادی که به پرکننده‌ اطمینان دارند، پوستی جوان‌تر، خطوط و چین و چروک‌های کمتر و ساختار استخوانی قابل مشاهده‌تر را گزارش می‌دهند.
 • برای کاهش علائم پیری مناسب هستند

اثرات جانبی

عوارض جانبی فیلرها معمولاً حداقل بوده و مدیریت آن آسان است. علائم شایع گزارش شده عبارتند از:

 • تورم در محل تزریق
 • کبودی
 • خارش
 • درد در روزهای بعد از درمان

در موارد کمتر رایج، ممکن است عوارض جانبی نادرتری را تجربه کنید. اگر از اسید هیالورونیک یا تزریق چربی اتولوگ به عنوان ماده پرکننده خود استفاده کنید، ممکن است این عوارض جانبی بیشتر باشد. عوارض جانبی نادر شامل موارد زیر است:

 • توده های قابل مشاهده از مواد پرکننده
 • مواد پرکننده در ناحیه ای از صورت شما که در آن تزریق نشده است، که مهاجرت پرکننده نیز نامیده می شود
 • سردرد
 • تاری دید و در موارد شدید نابینایی
 • واکنش آلرژیک
 • عفونت
 • تغییر رنگ یا تغییر رنگدانه پوست

این پست برایتان چقدر مفید بود؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیازات / 5. تعداد امتیازات

تاکنون امیازی ثبت نشده است شما اولین امتیاز را ثبت کنید

نظر بدهید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.