تزریق چربی زیر چشم برای چه افرادی مناسب است؟
مقالات admin 0 نظر کاربران 30 مهر ماه 1400

تزریق چربی زیر چشم برای چه افرادی مناسب است؟

مشکلات و نواقص زیبایی زیر چشم از مشکلات رایج در بین افراد جامعه است. به جرات می‌توان گفت یکی از چالش‌ برانگیزترین درمان‌ها در فیلد زیبایی، درمان این نواقص است.

نواقص زیبایی شناختی زیر چشم شامل گودی، تیرگی، چین و چروک و… است. هر کدام از این نواقص علت و یا علت‌های زمینه‌ای متفاوتی دارند و بر اساس علت زمینه‌ای درمان این مشکلات، متفاوت است. تزریق چربی از آن دسته پروسیجرهاست که می‌تواند در درمان بسیاری از این علل زمینه‌ای از جمله گودی، تیرگی و چین و چروک موثر باشد.

تزریق چربی زیر چشم چگونه انجام می‌شود؟

در تزریق چربی زیر چشم، حجم مورد نیاز توسط پزشک معالج مجرب تخمین زده می‌شود و پس از تزریق ماده بی‌حسی، تحت بی‌حسی کامل چربی از منطقه قابل برداشت مثل شکم، پهلو، خارج ران، داخل ران و… استخراج می‌گردد و پس از آماده‌سازی به زیر چشم تزریق می‌گردد.

آیا برای تزریق چربی نیازی به جراحی و برش پوست منطقه می‌باشد؟

خیر، تزریق از طریق سوراخ بسیار کوچکی به اندازه نوک سوزن و به وسیله ابزار خاصی به نام میکروکانولا انجام می‌شود و نیازی به هیچ گونه برش و یا بخیه نداریم.

آیا تزریق چربی به زیر چشم درد دارد؟

خیر، از ابتدا تا انتهای این عمل به وسیله بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و کاملاً بدون درد و گاهی با دردی مختصر و قابل تحمل است.

آیا تزریق چربی زیر چشم، نیاز به بی‌هوشی دارد؟

خیر، تزریق چربی زیر چشم، با بی‌حسی موضعی و بدون نیاز به بی‌هوشی انجام می‌گردد.

میزان ماندگاری تزریق چربی زیر چشم چقدر است؟

میزان ماندگاری چربی تزریق شده به عوامل زیادی از جمله تکنیک برداشت و تزریق توسط پزشک، شرایط جسمی و شغلی فرد، لایف استایل فرد و… بستگی دارد، بنابراین در افراد مختلف متفاوت می‌باشد ولی معمولاً حدود ۳۰ الی ۵۰ درصد آن پیوند شده و ماندگاری دایم خواهد داشت بنابراین با تکرار تزریق این ماندگاری بیشتر می‌شود.

هزینه تزریق چربی زیر چشم چه قدر است؟

هزینه تزیق چربی بستگی به میزان تزریق چربی دارد.

برای جوانسازی زیر چشم تزریق چربی بهتر است یا تزریق ژل؟

 • تزریق چربی معمولاً مزایای بیشتری نسبت به تزریق ژل دارد از جمله اینکه به واسطه سلول‌های بنیادی موجود در چربی، علاوه بر حجم‌دهی در جوانسازی زیر چشم نیز نقش به سزایی خواهد داشت. همچنین چربی را می‌توان سطحی‌تر نیز تزریق کرد و از آن برای پوشاندن عروق سطحی و یا سیاهی زیر چشم کمک گرفت.
 • از مزایای دیگر تزریق چربی زیر چشم نسبت به تزریق ژل، طبیعی بودن چربی است و چون چربی از بدن خود فرد استخراج می‌شود احتمال واکنش‌های آلرژیک وجود ندارد.
 • مزیت دیگر تزریق چربی این است که معمولاً با حجم زیاد در دسترس است.
 • مزیت آخر تزریق چربی به زیر چشم نسبت به تزریق ژل مقرون به صرفه بودن آن از نظر هزینه تمام شده است.

در چه کسانی از تزریق ژل به جای چربی استفاده می‌شود؟

در کسانی که حجم مناسب چربی برای برداشت نداشته باشند و نیز کسانی که تمایل به تحمل پروسه برداشت چربی را ندارند و به دنبال روشی ساده‌تر و سریع‌تر هستند.

آیا تمامی افراد کاندید مناسبی برای تزریق چربی هستند؟

بله، البته در این مورد استثنا هم وجود دارد از جمله کسانی که عفونت فعال در منطقه تزریق دارند، کسانی از بیماری‌های قلبی، عروقی و فشار خون بالا دارند، کسانی که دیابت کنترل نشده دارند، کسانی که اختلالات انعقادی دارند و… گزینه مناسبی برای تزریق چربی نمی‌باشند.

آیا تزریق چربی به زیرچشم عوارض دارد؟

مانند هر عمل جراحی کوچک، تزریق چربی زیر چشم می‌تواند عوارضی داشته باشد که در صورت انجام به صورت علمی، اصولی و توسط پزشک مجرب ریسک این عوارض به حداقل کاهش خواهد یافت، از جمله این عوارض می‌توان به تورم و کبودی در ناحیه تزریق، عفونت، گلوله شدن چربی که در صورت رعایت نکات توصیه شده توسط پزشک و انجام تزریق با تکنیک درست این عوارض به حداقل کاهش خواهد یافت، اشاره کرد.

مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق چربی زیر چشم کدامند؟

 • در صورت داشتن سابقه بیماری خاص، به پزشک معالج خود اطلاع دهید.
 • یک هفته قبل از تزریق از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین خودداری نمایید و روز قبل از عمل در صورت مصرف وارفارین، با مشورت پزشک معالج آن را قطع نمایید.
 • در صورت داشتن سابقه تب خال مکرر به پزشک معالج خود اطلاع دهید.
 • داروهای تجویزی را به طور منظم مصرف نمایید.
 • درد مختصر در ناحیه تزریق طبیعی است اما در صورت تجربه درد شدید به پزشک معالج خود اطلاع دهید.
 • به مدت چند روز مایعات فراوان بنوشید.
 • به مدت یک هفته از ورزش سنگین خودداری نمایید.
 • تورم و کبودی در منطقه تزریق طبیعی است و در ۲۴ الی ۴۸ ساعت اول از کمپرس سرد و سپس گرم استفاده نمایید. تورم زیر چشم گاهی تا ۴ هفته نیز ادامه می‌یابد و اصلاً نگران کننده نیست.
 • حداقل ۳ شب بعد از تزریق، موقع خواب سر خود را بالا نگه دارید برای این کار می‌توانید از بالش بلند استفاده کنید.
 • به مدت یک ماه از سونا گرم و سلورایوم خودداری نمایید.

این پست برایتان چقدر مفید بود؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیازات / 5. تعداد امتیازات

تاکنون امیازی ثبت نشده است شما اولین امتیاز را ثبت کنید

نظر بدهید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.